| Срок поставки и цена – по запросу | |
DIODE, TVS, 10V, 1.5KW; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:8.55V; Breakdown Voltage Range:9.5V to 10.5V; Clamping Voltage Vc Max:14.5V; Diode Configuration:Unidirectional; Peak Pulse Current Ippm:538A; Diode Case Style:DO-201; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Body Diameter:5.3mm; Breakdown Voltage:10V; Breakdown Voltage Max:10.5V; Breakover Voltage Min:9.5V; Capacitance Cd @ Vr Typ:7000pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:18.6V; Current Ir Max:1µA; Current Ir Vbr Measurement Min:1mA; Current Itsm:200A; Diode Type:TVS, Unidirectional; External Length / Height:9.5mm; Forward Surge Current Ifsm Max:200A; Full Power Rating Temperature:75°C; JEDEC Number:1N6284CA; Lead Diameter:1.06mm; Package / Case:DO-201; Peak Pulse Power:1.5kW; Power Dissipation Pd:5W; Power Dissipation Ptot Max:5W; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:8.55V; Reverse Leakage Current Max:1µA; Stand-off Voltage:8.55V; Termination Type:Axial Leaded; Uni / Bi Directional Polarity:Unidirectional
| Количество в упаковке | 600 |
| Корпус | DO-201 |
| Вес | 1.093 г |
| Product Range | Transil 1.5KE Series |
| TVS Polarity | Unidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 8.55V |
| Clamping Voltage Vc Max | 14.5V |
| Diode Case Style | DO-201 |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 9.5V |
| Breakdown Voltage Max | 10.5V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1.5kW |
| Packaging | Each |
| Automotive Qualification Standard | - |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Body Diameter | 5.3mm |
| Breakdown Voltage | 10V |
| Breakdown Voltage Range | 9.5V to 10.5V |
| Breakover Voltage Min | 9.5V |
| Capacitance Cd @ Vr Typ | 7000pF |
| Clamping Voltage @ 8/20µs Max | 18.6V |
| Current Ir Max | 1µA |
| Current Ir Vbr Measurement Min | 1mA |
| Current Itsm | 200A |
| Diode Type | Unidirectional TVS |
| External Length / Height | 9.5mm |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 200A |
| Full Power Rating Temperature | 75°C |
| JEDEC Number | 1N6284CA |
| Lead Diameter | 1.06mm |
| Peak Pulse Current Ippm | 538A |
| Power Dissipation Pd | 5W |
| Power Dissipation Ptot Max | 5W |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 8.55V |
| Reverse Leakage Current Max | 1µA |
| Stand-off Voltage | 8.55V |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| power_rating | 1.50 kW |
| case_package | DO-201 |
| power_dissipation | 5.00 W |
| voltage_rating_dc | 10.0 V |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Through Hole |
| packaging | Tape |
| size_length | 9.50 mm |
| lifecycle_status | Active |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 2 |
| size_diameter | 5.30 mm |
| breakdown_voltage | 10.0 V |
Показать остальные свойства..