Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
CAPACITOR, F/TERM, 680NF, 50V, X7R; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:680nF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V dc; Temperature Coefficient:± 15%; Series:18125C; Capacitor Case Style:1812; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC; Application:Standard; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:1812; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating DC:50V
| voltage_rating_dc | 50.0 V |
| dielectric_characteristic | X7R |
| size_width | 3.20 mm |
| rohs_status | Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| dielectric_material | Ceramic |
| packaging | Cut Tape (CT), Tape & Reel (TR) |
| size_length | 4.50 mm |
| capacitance_tolerance | ±10% |
| size_height | 2.29 mm |
| case_package | 1812 |
| pin_count | 2 |
| capacitance | 680 nF |
| case_package_si | 4532 |
| Ceramic Capacitor Case | 1812 [4532 Metric] |
| Capacitance | 0.68µF |
| Voltage Rating | 50V |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Product Range | AVX 1812 MLCC |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Capacitance Tolerance ± | ± 10% |
| Capacitor Terminals | SMD |
| No. of Pins | 2Pins |
| Operating Temperature Range | -55°C to +125°C |
| Tolerance + | 10% |
| Tolerance - | 10% |
| Voltage Rating V DC | 50V |