| Срок поставки и цена – по запросу | |
TRANSISTOR,NPN,7A,70V,TO220; Transistor Polarity:NPN; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:70V; Transition Frequency Typ ft:4MHz; Power Dissipation Pd:40W; DC Collector Current:7A; DC Current Gain hFE:150; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220AB; No. of Pins:3; Gain Bandwidth ft Typ:4MHz; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C
| polarity | NPN, N-Channel |
| breakdown_voltage_collector_to_emitter | 80.0 V |
| power_dissipation | 40.0 W |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Through Hole |
| packaging | Tube |
| pin_count | 3 |
| Transistor Polarity | NPN |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 70V |
| Transition Frequency ft | 4MHz |
| Power Dissipation Pd | 40W |
| DC Collector Current | 7A |
| DC Current Gain hFE | 150hFE |
| Transistor Case Style | TO-220AB |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Gain Bandwidth ft Typ | 4MHz |
| Operating Temperature Min | -65°C |
| Operating Temperature Range | -65°C to +150°C |
Показать остальные свойства..