| Срок поставки и цена – по запросу |
2N7002 Series N-Channel 60 V 7.5 Ohm Surface Mount MosFet - SOT-23-3
| Количество в упаковке | 3000 |
| Корпус | SOT23 |
| Вес | 0.034 г |
| polarity | N-Channel |
| rohs_status | Compliant |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Reel |
| case_package | TO-236, SC-59, SOT-23-3 |
| pin_count | 3 |
| Transistor Polarity | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 115mA |
| Drain Source Voltage Vds | 60V |
| On Resistance Rds(on) | 1.2ohm |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Threshold Voltage Vgs | 1V |