| Срок поставки и цена – по запросу | |
BIPOL TRANSISTOR, NPN, 50V, I-PAK
| Вес | 0.0003 кг |
| Количество в упаковке | 1 |
| Transistor Polarity | NPN |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 50V |
| Transition Frequency ft | 330MHz |
| Power Dissipation Pd | 15W |
| DC Collector Current | 8A |
| DC Current Gain hFE | 200 |
| Transistor Case Style | TO-251AA |
| No. of Pins | 3 |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (15-Jun-2015) |
| Alternate Case Style | I-PAK |
| Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) | 240mV |
| Continuous Collector Current Ic Max | 8A |
| Current Ib | 1A |
| Current Ic @ Vce Sat | 3.5A |
| Current Ic Continuous a Max | 8A |
| Current Ic hFE | 500mA |
| DC Current Gain Hfe Max | 560 |
| DC Current Gain Hfe Min | 200 |
| Device Marking | 2SC5707 |
| Gain Bandwidth ft Typ | 330MHz |
| Hfe Min | 200 |
| Junction Temperature Tj Max | 150°C |
| Pin Configuration | B(1), C(2+tab), 3(E) |
| Power Dissipation Ptot Max | 15W |
| Pulsed Current Icm | 11A |
| Termination Type | Through Hole |
| Turn Off Time | 25ns |
| Turn On Time | 30ns |
| Voltage Vcbo | 80V |
| Voltage Vceo Sat | 0.24V |
| Voltage Vces | 80V |
Показать остальные свойства..