• 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
  • 3314G-1-103E
Срок: 3 дня
Склад: 930 штук
от 1 шт.
от 50 шт.
от 200 шт.
Срок: 5 дней
Склад: 10145 штук
от 1 шт.
от 152 шт.
от 304 шт.
от 500 шт.
от 1500 шт.
Срок доставки – по запросу
Указанная цена является ориентировочной
TRIMMING POTENTIOMETER, 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Series:3314G; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:0.03%; End Resistance:100ohm; External Depth:4.5mm; External Length / Height:2.55mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:SMD; Reel Quantity:500; Resistor Case Style:SMD; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Mechanical Angle:210°; Tape Width:12mm; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V; Voltage Rating VAC:300V; Voltage Rating VDC:300V
packagingCut Tape (CT)
reach_svhc_complianceNo SVHC
power_rating250 mW
weight285 mg
size_width4.50 mm
rohs_statusCompliant
voltage_rating_dc300 V
lead_free_statusLead Free
resistance10.0 kΩ
resistance_tolerance±20%
voltage_rating_ac300 V
size_length4.50 mm
size_height2.54 mm
mounting_styleSurface Mount
colorNatural
Количество в упаковке500
КорпусRES_TRIM_3314G
Track Resistance10kohm
No. of Turns1Turns
Potentiometer MountingSurface Mount Device
Product RangeTrimpot 3314 Series
Power Rating250mW
Resistance Tolerance± 20%
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Automotive Qualification StandardAEC-Q200
MSL-
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
Adjustment TypeScrewdriver Slot
Contact Resistance Variation +0.03%
End Resistance100ohm
External Depth4.5mm
External Length / Height2.55mm
External Width4.5mm
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +125°C
PackagingCut Tape
Reel Quantity500
Resistor Element MaterialCermet
Resistor MountingSurface Mount Device
Rotation Mechanical Angle210°
Tape Width12mm
Temperature Coeff. +100ppm/°C
Temperature Coeff. -100ppm/°C
Tolerance +20%
Tolerance -20%
Track TaperLinear
Voltage Rating300V