• 3314G-1-105E
  • 3314G-1-105E
  • 3314G-1-105E
  • 3314G-1-105E
  • 3314G-1-105E
  • 3314G-1-105E
Срок: 3 дня
Склад: 890 штук
от 1 шт.
от 50 шт.
от 200 шт.
Срок: 5 дней
Склад: 130 штук
от 1 шт.
от 23 шт.
от 45 шт.
от 89 шт.
от 178 шт.
TRIMMER, 1MR, 4MM; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Adjustment Type:Top; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Cermet; Series:3314; Termination Type:SMD; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V
rkg6 4 1
datasheethttps://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/f/b/3314.pdf
photo_urlhttps://cdn.promelec.ru/upload/digikey.com/Photos/Bourns%20Photos/3314G%20SERIES.jpg
Track Resistance1Mohm
No. of Turns1Turns
Potentiometer MountingSurface Mount Device
Product RangeTrimpot 3314 Series
Power Rating250mW
Resistance Tolerance± 20%
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Automotive Qualification StandardAEC-Q200
MSL-
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
Adjustment TypeScrewdriver Slot
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +125°C
PackagingCut Tape
Resistor Element MaterialCermet
Track TaperLinear
Voltage Rating300V
voltage_rating_dc300 V
power_rating250 mW
weight285 mg
size_height2.54 mm
rohs_statusCompliant
reach_svhc_complianceNo SVHC
lead_free_statusLead Free
resistance1.00 MΩ
resistance_tolerance±20%
packagingCut Tape (CT)
size_length4.50 mm
size_width4.50 mm