• 3362W-1-503LF
  • 3362W-1-503LF
  • 3362W-1-503LF
  • 3362W-1-503LF
  • 3362W-1-503LF
  • 3362W-1-503LF
  • 3362W-1-503LF
Срок: 3 дня
Склад: 2300 штук
от 1 шт.
от 50 шт.
от 200 шт.
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
TRIMMER, 50K; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:3362W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:500ohm; External Length / Height:6.99mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.46mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:900V; Resistance:50kohm; Resistor Case Style:PCB Mount; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Mechanical Angle:240°; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Solder; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V; Voltage Rating VDC:300V
Track Resistance50kohm
Power Rating500mW
Resistance Tolerance± 10%
Product RangeTrimpot 3362 Series
No. of Turns1Turns
Potentiometer MountingThrough Hole
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard-
MSL-
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
Adjustment TypeScrewdriver Slot
Contact Resistance Variation +1%
End Resistance500ohm
External Length / Height6.99mm
Full Power Rating Temperature70°C
Lead Diameter0.46mm
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +125°C
Proof Voltage900V
Resistance50kohm
Resistor Element MaterialCermet
Rotation Mechanical Angle240°
Temperature Coeff. +100ppm/°C
Temperature Coeff. -100ppm/°C
Tolerance +10%
Tolerance -10%
Track TaperLinear
Voltage Rating300V
Voltage Rating V DC300V
voltage_rating_dc300 V
power_rating500 mW
weight567 mg
size_width6.60 mm
rohs_statusCompliant
reach_svhc_complianceNo SVHC
lead_free_statusLead Free
resistance50.0 kΩ
resistance_tolerance±10%
packagingTube
size_length6.99 mm
size_height4.70 mm