• 48.52.8.230.0060SPA
  • 48.52.8.230.0060SPA
  • 48.52.8.230.0060SPA
Срок: 3 дня
Склад: 2 штуки
от 1 шт.
от 3 шт.
от 12 шт.
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
RELAY MODULE, DPCO, 230VAC; Coil Voltage VAC Nom:230V; Contact Current Max:15A; Contact Voltage AC Nom:250V; Coil Resistance:31.5kohm; Contact Configuration:DPCO; Average Power Consumption:1.2VA; Relay Mounting:DIN Rail; External Height:78.8mm; External Width:15.8mm; External Depth:76mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Bodies:UL, CSA, VDE, SEV, SETI, BEAB, SEMKO, DEMKO, IMQ; Coil Operating Lower Percent Limit:80%; Coil Operating Upper Percent Limit:150%; Contact Configuration:DPCO; Contact Current AC Max:8A; Contact Voltage AC Max:230V; Current Rating:8A; External Length / Height:78.8mm; Mounting Type:DIN Rail; No. of Poles:2; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:-40°C; Switch Current Max:8A; Switching Current Max:8A
current_rating8.00 A
rohs_statusCompliant
coil_voltage_ac230 V
reach_svhc_complianceNo SVHC
contact_materialSilver
mounting_styleDIN Rail
contacts_typeDPDT
Contact ConfigurationDPDT
Coil Voltage230VAC
Contact Current8A
Product Range48 Series
Relay MountingDIN Rail
Coil TypeAC
Contact Voltage VAC250VAC
Relay TerminalsScrew
Contact Voltage VDC30V
Contact MaterialSilver Nickel
Coil Resistance-
Approvals & StandardsCSA, UL, VDE
SVHCNo SVHC (15-Jan-2018)
Approval BodiesBEAB, CSA, DEMKO, IMQ, SEMKO, SETI, SEV, UL, VDE
Average Power Consumption1.2VA
Coil Operating Lower Percent Limit80%
Coil Operating Upper Percent Limit150%
Coil Voltage VAC Nom230V
Contact Current AC Max8A
Contact Current Max15A
Contact Voltage AC Max230V
Contact Voltage AC Nom250V
Current Rating8A
External Depth76mm
External Height78.8mm
External Length / Height78.8mm
External Width15.8mm
Operating Temperature Max70°C
Operating Temperature Min-40°C
Relay TypeInterface
Switch Current Max8A
Switching Current Max8A