| Срок поставки и цена – по запросу | |
AND Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin SO T/R. Мин.заказ=10000
| Logic Family / Base Number | 74AHC08 |
| Logic Type | AND |
| Output Current | 25mA |
| No. of Inputs | 8 |
| Supply Voltage Min | 2V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Logic Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 14Pins |
| Logic IC Family | 74AHC |
| Logic IC Base Number | 7408 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Tape & Reel |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jan-2018) |
Показать остальные свойства..