
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
74HC4052D,653, аналог.мультиплексер сдвоен. 4:1 SO-16
| Multiplexer Configuration | 4 |
| No. of Circuits | 2Circuits |
| On State Resistance Max | 90ohm |
| Supply Voltage Range | 2V to 6V |
| Analogue Multiplexer Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jan-2018) |
| Base Number | 74 |
| IC Generic Number | 74HC4052 |
| Logic Case Style | SOIC |
| Logic Function Number | 744052 |
| Logic IC Base Number | 744052 |
| Logic IC Function | Dual 4-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer |
| Logic Type | Demultiplexer, Multiplexer |
| No. of Channels | 4Channels |
| No. of Gates | 2 |
| No. of Inputs | 4 |
| No. of Outputs | 8Outputs |
| On Resistance Rds(on) | 60ohm |
| Operating Temperature Range | -40°C to +125°C |
| Ratio | 4 |
| Supply Voltage | 5V |
| Supply Voltage Max | 6V |
| Supply Voltage Min | 2V |
| Termination Type | Surface Mount Device |