| Срок поставки и цена – по запросу | |
Logic IC - Shift register NXP Semiconductors 74HC4094D,653 Shift register Three-state SO 16
| supply_voltage_dc | 2.00 V (min) |
| rohs_status | Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tape & Reel (TR) |
| lifecycle_status | Active |
| pin_count | 16 |
| Количество в упаковке | 2500 |
| Корпус | SO16-150 |
| Вес | 0.301 г |
| Logic Family / Base Number | 74HC4094 |
| Shift Register Function | Serial to Parallel, Serial to Serial |
| No. of Elements | 1Elements |
| No. of Bits Per Element | 8bit |
| Logic Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Supply Voltage Min | 2V |
| Supply Voltage Max | 6V |
| IC Output Type | Tri State |
| Logic IC Family | 74HC |
| Logic IC Base Number | 744094 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Tape & Reel |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jan-2018) |
| Logic Type | Register, Shift Store |
Показать остальные свойства..