| Срок поставки и цена – по запросу | |
Conn Mate N Lock SKT 4 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Automotive Package. Мин.заказ=1
| Product Range | Commercial MATE-N-LOK Series |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Plug |
| Pitch Spacing | 5.08mm |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Colour | Clear |
| Connector Mounting Orientation | PCB |
| Contact Termination | Through Hole Vertical |
| Current Rating | 13A |
| External Depth | 6.22mm |
| External Length / Height | 11.88mm |
| External Width | 25.4mm |
| Flammability Rating | UL94V-2 |
| Material | Nylon |
| PCB Hole Diameter | 1.78mm |
| Termination Method | Solder |
| Voltage Rating VAC | 250V |
Показать остальные свойства..