• AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
  • AT89C4051-24PU
Срок: 3 дня
Склад: 410 штук
от 1 шт.
от 5 шт.
от 20 шт.
Срок: 3 дня
Склад: 52 штуки
от 1 шт.
от 2 шт.
от 8 шт.
Срок: 9 дней
Склад: 349 штук
от 9 шт.
от 16 шт.
от 32 шт.
IC, 8BIT MCU, MCU 5X, 24MHZ, 20-DIP Controller ;Family/Series: C51/C251 Core Size: 8 bit No. of I/O's: 15 ;Program Memory Size: 4 KB RAM Memory Size: 125Byte ;CPU Speed: 24MHz Oscillator ;Type: External, Internal No. of Timers: 2
clock_speed24.0 MHz
reach_svhc_complianceNo SVHC
lead_free_statusLead Free
mounting_styleThrough Hole
case_packagePDIP
ram_bytes128 B
rohs_statusCompliant
pin_count20
flash_memory_bytes4096 B
Controller Family/SeriesAT89C4051
CPU Speed24MHz
Program Memory Size4KB
RAM Memory Size128Byte
No. of Pins20Pins
MCU Case StyleDIP
No. of I/O's15I/O's
Embedded Interface TypeUART
Supply Voltage Min2.7V
Supply Voltage Max6V
PackagingEach
Product Range8051 Microcontrollers
Automotive Qualification Standard-
RoHS Phthalates CompliantYes
MSL-
SVHCNo SVHC (17-Dec-2015)
Device MarkingAT89C4051-24PU
Flash Memory Size4KB
MCU Family8051
MCU SeriesAT89C4051
MPU Core Size8bit
No. of Timers2
Operating Temperature Max85°C
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Range-40°C to +85°C
Oscillator TypeExternal
PeripheralsComparator
Supply Voltage Range2.7V to 6V