Срок: 5 дней Склад: 1790 штук | 45,36 ₽ от 1 шт. | 41,24 ₽ от 44 шт. | 37,85 ₽ от 88 шт. | 35,26 ₽ от 176 шт. | 33,27 ₽ от 352 шт. | ||
Срок: 7 дней Склад: 777 штук | 19,45 ₽ от 1 шт. | · | · | · | · | ||
Срок доставки – по запросу | 46,91 ₽ от 1 шт. | 43,03 ₽ от 73 шт. | 39,93 ₽ от 145 шт. | 37,22 ₽ от 289 шт. | 35,31 ₽ от 577 шт. | ||
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу | ||||||
HEADER, TOP ENTRY, SMD, 8WAY; Connector Type:Wire to Board; Series:PH; Contact Termination:Surface Mount Vertical; Gender:Header; No. of Contacts:8; No. of Rows:1; Pitch Spacing:2mm; Contact Plating:Tin; Contact Material:Brass; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Bodies:UL, CSA, TUV; Colour:White; Connector Type:Wire-to-Board; Contact Material:Phosphor Bronze; Contact Plating:Tin; Contact Resistance Max:10mohm; Current Rating:2A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:1000Mohm; Lead Spacing:2mm; No. of Poles:8; No. of Ways:8; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Termination Method:Crimp; Voltage Rating VAC:100V; Working Voltage:100V
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | PH Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Approval Bodies | CSA, TUV, UL |
| Colour | White |
| Contact Resistance Max | 10mohm |
| Contact Termination | Surface Mount Vertical |
| Current Rating | 2A |
| Flammability Rating | UL94V-0 |
| Insulation Resistance | 1000Mohm |
| Lead Spacing | 2mm |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Termination Method | Crimp |
| Voltage Rating VAC | 100V |
| Working Voltage | 100V |
| color | White |
| contact_material | Brass |
| pin_pitch | 2.00 mm |
| number_of_positions | 8 |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| size_length | 19.9 mm |
| number_of_contacts | 8 |
| housing_color | Natural |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| voltage_rating_ac | 100 V |
| contact_plating | Tin |
| flammability_rating | UL 94 V-0 |
| mounting_style | Surface Mount, Vertical |
| number_of_rows | 1 |
| housing_material | Nylon |
| size_width | 5.00 mm |
| gender | Male |
| current_rating | 2.00 A |
| lead_free_status | Lead Free |
| size_height | 6.60 mm |
| insulation_resistance | 1.00 GΩ |
| rkg | 8 2 6 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2020/05/25/ePH-JST_.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2020/12/16/IMG_2292.JPG |