| Срок поставки и цена – по запросу | |
ATT.NUM.P_TOT: 1 W; Collector current: -1 A; Enclosure type (semiconductors): SOT 223; Manufacturer: NXP Semiconductors; Manufacturer code (components): NXP; Mounting type: Surface-mount; No. of channels: 1; Type (manufacturer type): BCP53-16,115
| polarity | PNP |
| rohs_status | Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| lifecycle_status | Active |
| pin_count | 4 |
| Transistor Polarity | PNP |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | -80V |
| Transition Frequency ft | 145MHz |
| Power Dissipation Pd | 650mW |
| DC Collector Current | -1A |
| DC Current Gain hFE | 100hFE |
| Transistor Case Style | SOT-223 |
| No. of Pins | 4Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | BCP53 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jan-2018) |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Packaging | Tape & Reel |
Показать остальные свойства..