
| Срок поставки и цена – по запросу |
TRIAC, 4Q, 12A, 800V, TO220AB
| Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm | 800V |
| On State RMS Current IT(rms) | 12A |
| Triac Case Style | TO-220AB |
| Gate Trigger Current Max (QI), Igt | 25mA |
| Gate Trigger Voltage Max Vgt | 1.5V |
| Peak Gate Power | 5W |
| Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz | 105A |
| Holding Current Max Ih | 30mA |
| No. of Pins | 3Pins |
| Product Range | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Thyristor Case | TO-220AB |