• BZX84C2V7
  • BZX84C2V7
  • BZX84C2V7
  • BZX84C2V7
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
DIODE, ZENER, 2.7V, 0.35W, SOT23-3; Zener Voltage Vz Typ:2.7V; Power Dissipation Pd:350mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)
Zener Voltage Vz Typ2.7V
Power Dissipation Pd350mW
Diode Case StyleSOT-23
Zener Tolerance ±7%
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max150°C
PackagingCut Tape
Product RangeBZX84C Series
Automotive Qualification Standard-
SVHCNo SVHC (15-Jan-2018)
MSLMSL 1 - Unlimited
Operating Temperature Min-65°C
Operating Temperature Range-65°C to +150°C
power_rating300 mW