Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
0603 10 nF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| case_package | 0603 |
| rohs_status | Compliant |
| voltage_rating_dc | 25.0 V |
| lead_free_status | Lead Free |
| halogen_free_status | Halogen Free |
| dielectric_material | Ceramic |
| packaging | Cut Tape (CT), Tape & Reel (TR) |
| dielectric_characteristic | X7R |
| insulation_resistance | 100 GΩ |
| mounting_style | Surface Mount |
| capacitance_tolerance | ±10% |
| pin_count | 2 |
| capacitance | 10.0 nF |
| Ceramic Capacitor Case | 0603 [1608 Metric] |
| Capacitance | 0.01µF |
| Voltage Rating | 25V |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Product Range | - |
| Packaging | Tape & Reel |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jan-2018) |
| Capacitance Tolerance ± | ± 10% |
| Capacitor Terminals | SMD |
| No. of Pins | 2Pins |
| Operating Temperature Range | -55°C to +125°C |
| Reel Quantity | 4000 |
| Tolerance + | 10% |
| Tolerance - | 10% |
| Voltage Rating V DC | 25V |