Срок доставки – по запросу | 7,20 ₽ от 1 шт. | 6,24 ₽ от 404 шт. | 5,48 ₽ от 808 шт. | 4,85 ₽ от 1615 шт. | 4,44 ₽ от 3230 шт. |
Plug; wire-board; female; PIN:8; w/o terminals; 2mm; for cable
| orientation | Straight |
| color | Black |
| contact_material | Phosphor Copper |
| pin_pitch | 2.00 mm |
| number_of_positions | 8 |
| packaging | Bulk |
| size_length | 10.0 mm |
| number_of_contacts | 8 |
| housing_color | Black |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| contact_plating | Tin |
| flammability_rating | UL 94 V-0 |
| number_of_rows | 2 |
| contact_resistance | 30.0 mΩ |
| insulation_resistance | 1.00 GΩ |
| size_height | 7.30 mm |
| gender | Female |
| number_of_mating_cycles | 30 |
| lead_free_status | Lead Free |
| size_width | 5.00 mm |
| housing_material | Plastic |
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | DF11 Series |
| Contact Termination Type | Crimp |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | - |
| Colour | Black |
| Contact Resistance | 30mohm |
| Contact Termination | Crimp |
| Flammability Rating | UL94V-0 |
| Insulation Resistance | 1000Mohm |
| Lead Spacing | 2mm |
| No. of Mating Cycles | 30 |
| Row Pitch | 2mm |
| Voltage Rating VAC | 30V |
| rkg | 8 2 3 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2026/04/16/DF11-Series_Hirose_.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2021/09/27/f5/1688301-40.jpg |