Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
Conn Housing RCP 40 POS 1.25mm Crimp ST Cable Mount Beige Bag
| contact_resistance | 30.0 mΩ |
| number_of_contacts | 40 |
| material | Nylon |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| size_height | 4.00 mm |
| size_length | 29.1 mm |
| housing_color | Beige |
| flammability_rating | UL 94 V-0 |
| pin_pitch | 1.25 mm |
| contact_material | Phosphor Bronze |
| number_of_positions | 40 |
| packaging | Bulk |
| size_width | 5.20 mm |
| number_of_rows | 2 |
| housing_material | Nylon |
| gender | Female |
| lead_free_status | Lead Free |
| insulation_resistance | 500 MΩ |
| rohs_status | Compliant |
| color | Beige |
| current_rating | 1.00 A |
| Количество в упаковке | 1 |
| Вес | 0.369 г |
| Pitch Spacing | 1.25mm |
| No. of Contacts | 40Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | DF13 Series |
| Contact Termination Type | Crimp |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Colour | Beige |
| Connector Mounting Orientation | Wire |
| Contact Resistance | 30mohm |
| Contact Termination | Crimp |
| Current Rating | 1A |
| De-mating Force | 3N |
| External Depth | 3.2mm |
| External Length / Height | 4mm |
| Flammability Rating | UL94V-0 |
| Insulation Resistance | 500Mohm |
| Material | Polyamide |
| Mating Force | 0.3N |
| Operating Temperature Max | +85°C |
| Operating Temperature Min | -35°C |
| Termination Method | Crimp |
| Voltage Rating VAC | 150V |
| Withstand Voltage | 500V |
| rkg | 8 2 6 |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2018/10/07/355592.jpg |