
| Срок поставки и цена – по запросу |
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 270mA 2000h 85C Ammo. Мин.заказ=4000
| Capacitance | 100µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | M Series |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Diameter | 8mm |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 5mm |
| Height | 11.5mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 85°C |
| ESR | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |