Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:100µF; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Body Height:11.5mm; Body Diameter:8mm; Lead Spacing:3.5mm ;RoHS Compliant: Yes
| size_length | 11.5 mm |
| size_height | 11.5 mm |
| rohs_status | Compliant |
| voltage_rating_dc | 50.0 V |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Through Hole |
| dielectric_material | Aluminum Electrolytic |
| packaging | Bulk |
| capacitance | 100 µF |
| capacitance_tolerance | ±20% |
| pin_count | 2 |
| size_diameter | 8.00 mm |
| Capacitance | 100µF |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | KMG Series |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Diameter | 8mm |
| Packaging | Each |
| Height | 11.5mm |