| Срок поставки и цена – по запросу | |
BATTERY, LITHIUM, TAGGED, 1/2AA
| rohs_status | Compliant |
| Battery Voltage | 3.6V |
| Battery Size Code | 1/2AA |
| Battery Technology | Lithium Thionyl Chloride |
| Battery Capacity | 1.2Ah |
| Battery Terminals | Solder Tab |
| External Diameter | 14.5mm |
| External Height | 50.5mm |
| External Width | - |
| External Depth | - |
| Weight | 10g |
| Battery IEC Code | CR14250 |
| Battery NEDA Code | - |
| Product Range | - |
| SVHC | No SVHC (15-Jun-2015) |
| Approval Bodies | UL |
| Approval Category | EN 50020, IEC 86-4 |
| Body Diameter | 14.5mm |
| Discharge Current Max | 40mA |
| External Length / Height | 25.4mm |
| Height | 25.4mm |
| Lead Length | 7.5mm |
| Operating Temperature Max | +85°C |
| Operating Temperature Min | -60°C |
| Output Voltage | 3.6V |
| Storage Temperature Max | +100°C |
Показать остальные свойства..