| Срок поставки и цена – по запросу | |
BATTERY, LITHIUM, AA, 3.6V, AXIAL
| Battery Voltage | 3.6V |
| Battery Size Code | AA |
| Battery Technology | Lithium Thionyl Chloride |
| Battery Capacity | 2.7Ah |
| Battery Terminals | Axial Leaded |
| External Diameter | 14.5mm |
| External Height | 50.5mm |
| External Width | - |
| External Depth | - |
| Weight | 19g |
| Battery IEC Code | CR14505 |
| Battery NEDA Code | - |
| Product Range | - |
| SVHC | No SVHC (15-Jun-2015) |
| Approval Bodies | UL |
| Approval Category | EN 50020, IEC 86-4 |
| Discharge Current Max | 40mA |
| Operating Temperature Max | +85°C |
| Operating Temperature Min | -60°C |
| Storage Temperature Max | 30°C |
Показать остальные свойства..