| Срок поставки и цена – по запросу | |
MOSFET, N, D2-PAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):150mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:5V; Power Dissipation Pd:208W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:D2-PAK; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Alternate Case Style:D2-PAK; Current Id Max:20A; Package / Case:D2-PAK; Power Dissipation Pd:208W; Power Dissipation Pd:208W; Pulse Current Idm:60A; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:600V; Voltage Vgs Max:30V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V
| polarity | N-Channel |
| id_continuous_drain_current | 20.0 A |
| power_dissipation | 208 W |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| pin_count | 3 |
| Transistor Polarity | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 20A |
| Drain Source Voltage Vds | 600V |
| On Resistance Rds(on) | 150mohm |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Threshold Voltage Vgs | 5V |
| Power Dissipation Pd | 208W |
| Transistor Case Style | TO-263 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jun-2015) |
| Alternate Case Style | D2-PAK |
| Current Id Max | 20A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55°C to +150°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Pulse Current Idm | 60A |
| Termination Type | Surface Mount Device |
| Voltage Vds Typ | 600V |
| Voltage Vgs Max | 30V |
| Voltage Vgs Rds on Measurement | 10V |
Показать остальные свойства..