
Срок доставки – по запросу | 180,73 ₽ от 1 шт. | 169 ₽ от 21 шт. | 159,50 ₽ от 41 шт. | 151,11 ₽ от 82 шт. | 145,08 ₽ от 164 шт. |
MOSFET, N-CH, 600V, 20A, TO-247-3
| Transistor Polarity | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 20A |
| Drain Source Voltage Vds | 600V |
| On Resistance Rds(on) | 0.161ohm |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Threshold Voltage Vgs | 3V |
| Power Dissipation Pd | 140W |
| Transistor Case Style | TO-247 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| rkg | 3 2 2 |