Срок: 5 дней Склад: 6 штук | 202,59 ₽ от 1 шт. | 198,04 ₽ от 8 шт. | 192,82 ₽ от 15 шт. | 186,43 ₽ от 30 шт. | 178,45 ₽ от 59 шт. | ||
Срок: 7 дней Склад: 834 штуки | 186,77 ₽ от 1 шт. | · | · | · | · |
RELAY, PCB, SPNO, 12VDC; Series:G6B; Relay Type:Power; Voltage, Coil DC Nom:12V; Resistance, Coil:720ohm; No. of Poles:1; Contact Configuration:SPNO; Voltage, Contact AC Max:250V; Voltage, Contact DC Max:30V; Max Contact Current AC:5A; Max Contact Current DC:5A; Mounting Type:PCB; External Length / Height:20mm; Width, External:10mm; External Depth:10mm; Temp, Op. Max:70°C; Temp, Op. Min:-25°C; Approval Bodies:UL, CSA; Coil Operating Lower Percent Limit:80%; Coil Operating Upper Percent Limit:110%; Contact Material:; Current, Switch Max:5A; DC Coil Power:200mW; Power, Switching Max:150W; Power, Switching VA Max:1250VA; Time, Operating:10ms; Time, Release:10ms
| Количество в упаковке | 100 |
| Корпус | R_G6B2014PUS |
| Вес | 4.43 г |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 5A |
| Product Range | G6B Series |
| Relay Mounting | Through Hole |
| Coil Type | Non Latching |
| Contact Voltage VAC | 250VAC |
| Relay Terminals | Solder |
| Contact Voltage VDC | 30VDC |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Resistance | 720ohm |
| Approvals & Standards | CSA, UL |
| Approval Bodies | CSA, UL |
| Coil Current | 16.7mA |
| Coil Operating Lower Percent Limit | 80% |
| Coil Operating Upper Percent Limit | 110% |
| Coil Voltage VDC Nom | 12V |
| Contact Current AC Max | 5A |
| Contact Current DC Max | 5A |
| Contact Current Max | 5A |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
| Contact Voltage AC Nom | 250V |
| Contact Voltage DC Max | 30V |
| Contact Voltage DC Nom | 30V |
| DC Coil Power | 200mW |
| External Depth | 10mm |
| External Height | 20mm |
| External Length / Height | 20mm |
| External Width | 10mm |
| Nom Operating Power | 200mW |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Operating Time | 10ms |
| Relay Type | Power |
| Release Time | 10ms |
| coil_voltage | 12.0 V |
| rohs_status | Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| contact_material | Silver |
| mounting_style | PCB |
| contacts_type | SPST-NO |
| coil_current | 16.7 mA |
| coil_power_dc | 200 mW |
| rkg | 11 1 2 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/1/8/en-g6b.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2022/05/24/IMG_1059.JPG |