• IRFRC20PBF
  • IRFRC20PBF
  • IRFRC20PBF
  • IRFRC20PBF
  • IRFRC20PBF
  • IRFRC20PBF
  • IRFRC20PBF
Срок: 7 дней
Склад: 2473 штуки
от 1 шт.
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
IRFRC20PBF, D-Pak, Полевой транзистор, N-канальный, 600 В, 2.0 А, 42 Вт, 4.4 Ом
Количество в упаковке75
КорпусD-PAK
Вес0.609 г
polarityN-Channel
id_continuous_drain_current2.00 A
rohs_statusCompliant
vds_drain_to_source_voltage600 V
lead_free_statusLead Free
mounting_styleSurface Mount
packagingTube
pin_count3
Transistor PolarityN Channel
Continuous Drain Current Id2A
Drain Source Voltage Vds600V
On Resistance Rds(on)4.4ohm
Rds(on) Test Voltage Vgs10V
Threshold Voltage Vgs4V
Power Dissipation Pd42W
Transistor Case StyleTO-252
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max150°C
Product Range-
Automotive Qualification Standard-
MSLMSL 1 - Unlimited
Alternate Case StyleD-PAK
Current Id Max2A
Current Temperature25°C
Full Power Rating Temperature25°C
Junction to Case Thermal Resistance A3°C/W
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +150°C
Pulse Current Idm8A
SMD MarkingIRFRC20
Termination TypeSurface Mount Device
Voltage Vds600V
Voltage Vds Typ600V
Voltage Vgs Max20V
Voltage Vgs Rds on Measurement10V