• IXFN180N10
  • IXFN180N10
  • IXFN180N10
  • IXFN180N10
Срок поставки и цена – по запросу
MOSFET, N, SOT-227B; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:180A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):8mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:4V; Power Dissipation Pd:600W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:ISOTOP; No. of Pins:4; Avalanche Single Pulse Energy Eas:3J; Current Id Max:180A; Current Temperature:25°C; Full Power Rating Temperature:25°C; Isolation Voltage:2.5kV; Junction Temperature Tj Max:150°C; Junction Temperature Tj Min:-55°C; No. of Transistors:1; On State Resistance Max:8mohm; Package / Case:ISOTOP; Power Dissipation Pd:600W; Power Dissipation Pd:600W; Pulse Current Idm:720A; Repetitive Avalanche Energy Max:60mJ; Termination Type:Screw; Voltage Vds Typ:100V; Voltage Vgs Max:4V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V; Voltage Vgs th Max:4V; Weight:0.042kg
Transistor PolarityN Channel
Continuous Drain Current Id180A
Drain Source Voltage Vds100V
On Resistance Rds(on)8mohm
Rds(on) Test Voltage Vgs10V
Threshold Voltage Vgs4V
Power Dissipation Pd600W
Transistor Case StyleISOTOP
No. of Pins4Pins
Operating Temperature Max150°C
Product Range-
Automotive Qualification Standard-
MSL-
SVHCNo SVHC (12-Jan-2017)
Avalanche Single Pulse Energy Eas3J
Current Id Max180A
Current Temperature25°C
Full Power Rating Temperature25°C
Isolation Voltage2.5kV
Junction Temperature Tj Max150°C
Junction Temperature Tj Min-55°C
No. of Transistors1
On State Resistance Max8mohm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +150°C
Pulse Current Idm720A
Repetitive Avalanche Energy Max60mJ
Termination TypeScrew
Voltage Vds Typ100V
Voltage Vgs Max4V
Voltage Vgs Rds on Measurement10V
Voltage Vgs th Max4V
Weight0.042kg
polarityN-Channel
id_continuous_drain_current180 A
weight42.0 g
power_dissipation600 W
vds_drain_to_source_voltage100 V
reach_svhc_complianceNo SVHC
lead_free_statusLead Free
mounting_styleChassis, Surface Mount
isolation_voltage2.50 kV