| Срок поставки и цена – по запросу | |
MOSFET, N, TO-268; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:140A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):11mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:15V; Threshold Voltage Vgs Typ:5V; Power Dissipation Pd:600W; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Transistor Case Style:TO-268; No. of Pins:3; Capacitance Ciss Typ:4700pF; Current Id Max:140A; Junction to Case Thermal Resistance A:0.25°C/W; N-channel Gate Charge:155nC; Package / Case:TO-268; Reverse Recovery Time trr Max:150ns; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:100V; Voltage Vgs Max:20V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V
| polarity | N-Channel |
| id_continuous_drain_current | 140 A |
| power_dissipation | 600 W |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tube |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 3 |
| Transistor Polarity | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 140A |
| Drain Source Voltage Vds | 100V |
| On Resistance Rds(on) | 11mohm |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 15V |
| Threshold Voltage Vgs | 5V |
| Power Dissipation Pd | 600W |
| Transistor Case Style | TO-268 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 175°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (12-Jan-2017) |
| Capacitance Ciss Typ | 4700pF |
| Current Id Max | 140A |
| Junction to Case Thermal Resistance A | 0.25°C/W |
| N-channel Gate Charge | 155nC |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55°C to +175°C |
| Reverse Recovery Time trr Max | 150ns |
| Termination Type | Surface Mount Device |
| Voltage Vds Typ | 100V |
| Voltage Vgs Max | 20V |
| Voltage Vgs Rds on Measurement | 10V |
Показать остальные свойства..