| Срок поставки и цена – по запросу | |
MOSFET,N CH,500V,30A,TO-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:30A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(on):200mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:400W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; Current Id Max:30A; Voltage Vgs Max:20V
| Transistor Polarity | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 30A |
| Drain Source Voltage Vds | 500V |
| On Resistance Rds(on) | 200mohm |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Threshold Voltage Vgs | 2.5V |
| Power Dissipation Pd | 400W |
| Transistor Case Style | TO-247 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (12-Jan-2017) |
| Current Id Max | 30A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55°C to +150°C |
| Voltage Vgs Max | 20V |
| polarity | N-Channel |
| rohs_status | Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| pin_count | 3 |
| power_dissipation | 400 W |
Показать остальные свойства..