• IXTH30N50L2
  • IXTH30N50L2
  • IXTH30N50L2
Срок поставки и цена – по запросу
MOSFET,N CH,500V,30A,TO-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:30A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(on):200mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:400W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; Current Id Max:30A; Voltage Vgs Max:20V
Transistor PolarityN Channel
Continuous Drain Current Id30A
Drain Source Voltage Vds500V
On Resistance Rds(on)200mohm
Rds(on) Test Voltage Vgs10V
Threshold Voltage Vgs2.5V
Power Dissipation Pd400W
Transistor Case StyleTO-247
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max150°C
Product Range-
Automotive Qualification Standard-
MSL-
SVHCNo SVHC (12-Jan-2017)
Current Id Max30A
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +150°C
Voltage Vgs Max20V
polarityN-Channel
rohs_statusCompliant
reach_svhc_complianceNo SVHC
lead_free_statusLead Free
pin_count3
power_dissipation400 W