| Срок поставки и цена – по запросу | |
LED, 1206, GREEN; Bulb Size:1.6mm x 2mm; LED Colour:Green; Luminous Intensity:50mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2.1V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Rectangular; Wavelength Typ:570nm; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Current If Luminous Intensity:20mA; External Depth:1.6mm; External Length / Height:1.1mm; External Width:3.2mm; Forward Current If Max:20mA; Forward Voltage VF Max:2.5V; LED Colour:Green; Lens Colour:Water Clear; Luminous Intensity Typ:40mcd; Material:InGaAlP; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Wavelength Typ:570nm
| color | Green |
| rohs_status | Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| viewing_angle | 120 ° |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| luminous_intensity | 50.0 mcd |
| forward_voltage | 2.10 V |
| Количество в упаковке | 2000 |
| Корпус | SMD 1206 3.2X1.6MM |
| Вес | 0.067 г |
| LED Colour | Green |
| LED Mounting | SMD |
| Bulb Size | - |
| Forward Current If | 20mA |
| Forward Voltage | 2.1V |
| Wavelength Typ | 570nm |
| Luminous Intensity | 50mcd |
| Viewing Angle | 120° |
| Lens Shape | Rectangular |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Current If Luminous Intensity | 20mA |
| External Depth | 1.6mm |
| External Length / Height | 1.1mm |
| External Width | 3.2mm |
| Forward Current If Max | 20mA |
| Forward Voltage VF Max | 2.5V |
| Lens Colour | Water Clear |
| Luminous Intensity Typ | 40mcd |
| Material | InGaAlP |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
| rkg | 4 1 2 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/2/4/KP-3216CGCK.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2016/09/19/206022.jpg |
Показать остальные свойства..