| Срок поставки и цена – по запросу | |
LED; rectangular; 4x2.8mm; green; 8mcd; 70°; Front: flat; 20mA
| LED Colour | Green |
| LED Mounting | Through Hole |
| Bulb Size | 2mm |
| Forward Current If | 20mA |
| Forward Voltage | 2.2V |
| Wavelength Typ | 565nm |
| Luminous Intensity | 8mcd |
| Viewing Angle | 70° |
| Lens Shape | Round |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Current If Luminous Intensity | 10mA |
| Dominant Wavelength | 568nm |
| External Depth | 4mm |
| External Length / Height | 5mm |
| External Width | 2.8mm |
| Forward Current If Max | 20mA |
| Forward Voltage VF Max | 2.2V |
| Head Diameter | 2mm |
| Head Length | 1.95mm |
| LED / Lamp Size | 2mm Flat Top |
| LED Type | Standard |
| Lead Cross-section Depth | 0.5mm |
| Lead Cross-section Width | 0.5mm |
| Lead Length | 27mm |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Luminous Intensity Typ | 8mcd |
| No. of Pins | 2Pins |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
| PIV Max | 5V |
| Peak Forward Current | 25mA |
| Peak Wavelength | 565nm |
| Voltage Vf Typ | 2.2V |
| lens_type | Diffused |
| color | Green |
| rohs_status | Compliant |
| lead_length | 27.0 mm |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| viewing_angle | 70 ° |
| mounting_style | Through Hole, PCB |
| lens_color | Green |
| peak_wavelength | 565 nm |
| luminous_intensity | 8.00 mcd |
| forward_voltage | 2.20 V |
| pin_count | 2 |
Показать остальные свойства..