| Срок поставки и цена – по запросу | |
LED, FLAT TOP, 5MM, GREEN; Bulb Size:T-1 3/4 (5mm); LED Colour:Green; Luminous Intensity:4mcd; Viewing Angle:100°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2.2V; LED Mounting:Through Hole; Lens Shape:Round; Wavelength Typ:565nm; Current If Luminous Intensity:10mA; Dominant Wavelength:568nm; External Diameter:5mm; External Length / Height:9.6mm; Forward Current If Max:20mA; Forward Voltage VF Max:2.5V; LED / Lamp Size:5mm Flat Top; LED Type:Standard; Lead Cross-section Depth:0.5mm; Lead Cross-section Width:0.5mm; Lead Length:25.5mm; Lead Spacing:2.54mm; Lens Style:Tinted Diffused; Luminous Intensity @ If Min:1.3mcd; Luminous Intensity Typ:8mcd; Mounting Type:Through Hole; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Opto Case Style:Radial Leaded; PIV Max:5V; Package / Case:Radial; Peak Forward Current:25mA; Peak Wavelength:565nm; Voltage Vf Typ:2.2V
| Количество в упаковке | 1000 |
| Вес | 0.402 г |
| lens_type | Diffused |
| color | Green |
| rohs_status | Compliant |
| lead_length | 25.5 mm |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| viewing_angle | 100 ° |
| mounting_style | Through Hole, PCB |
| lens_color | Green |
| peak_wavelength | 565 nm |
| wavelength | 565 nm, 568 nm |
| luminous_intensity | 4.00 mcd |
| forward_voltage | 2.20 V |
| pin_count | 2 |
| LED Colour | Green |
| LED Mounting | Through Hole |
| Bulb Size | T-1 3/4 (5mm) |
| Forward Current If | 20mA |
| Forward Voltage | 2.2V |
| Wavelength Typ | 568nm |
| Luminous Intensity | 3mcd |
| Viewing Angle | 100° |
| Lens Shape | Round |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Current If Luminous Intensity | 10mA |
| Dominant Wavelength | 568nm |
| External Diameter | 5mm |
| External Length / Height | 9.6mm |
| Forward Current If Max | 20mA |
| Forward Voltage VF Max | 2.5V |
| LED / Lamp Size | 5mm Flat Top |
| LED Type | Standard |
| Lead Cross-section Depth | 0.5mm |
| Lead Cross-section Width | 0.5mm |
| Lead Length | 25.5mm |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Luminous Intensity @ If Min | 1.3mcd |
| Luminous Intensity Typ | 8mcd |
| No. of Pins | 2Pins |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
| PIV Max | 5V |
| Peak Forward Current | 25mA |
| Peak Wavelength | 565nm |
| Voltage Vf Typ | 2.2V |
| rkg | 4 1 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/5/f/l-483.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2016/09/06/123170.jpg |
Показать остальные свойства..