| Срок поставки и цена – по запросу | |
LDO VOLTAGE REGULATOR, 1.8V, 0.8A, SOT-2
IC, LINEAR VOLTAGE REGULATOR
| Количество в упаковке | 1 |
| Input Voltage Min | - |
| Input Voltage Max | 15V |
| Output Current | 800mA |
| Dropout Voltage Vdo | 1.2V |
| LDO Regulator Case Style | SOT-223 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Вес | 0.63 кг |
| Output Voltage Nom. | 1.8V |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Cut Tape |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (15-Jun-2015) |
| Accuracy % | 1% |
| No. of Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | 0°C to +125°C |
| Primary Input Voltage | 15V |
| Supply Voltage Max | 10V |
| Supply Voltage Min | 3.2V |
| Termination Type | Surface Mount Device |
| Voltage Regulator Type | Low Dropout Fixed And Adjustable Voltage |
Показать остальные свойства..