| Срок поставки и цена – по запросу | |
Преобразователь постоянного тока понижающий 3 А вход 8...60В выход 5 В 4% -40...+125°С TO-220-5.
| Topology | Buck (Step Down) |
| Input Voltage Min | 4V |
| Input Voltage Max | 60V |
| DC / DC Converter IC Case | TO-220 |
| No. of Pins | 5Pins |
| Output Current | 3A |
| Output Voltage Nom. | 5V |
| Switching Frequency | 52kHz |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Accuracy % | 4% |
| Frequency | 52kHz |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40°C to +125°C |
| Output Voltage | 5V |
| Primary Input Voltage | 12V |
| Supply Voltage Max | 60V |
| Supply Voltage Min | 4V |
| Termination Type | Through Hole |
| Voltage Regulator Type | Step Down (Buck) |
| Количество в упаковке | 45 |
| Корпус | TO-220-5-T |
| Вес | 2.897 г |
Показать остальные свойства..