Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
Linear IC - Audio amplifier Texas Instruments LM4871MX/NOPB 1-channel (mono) Class AB SOIC 8
| Количество в упаковке | 2500 |
| Корпус | SOIC-8 |
| Вес | 0.186 г |
| output_power | 3.00 W |
| rohs_status | Compliant |
| supply_voltage_dc | 5.50 V (max) |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| quiescent_current | 6.50 mA |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| case_package | SOIC |
| gain | 250 mdB |
| lifecycle_status | Active |
| pin_count | 8 |
| number_of_channels | 1 |
| Amplifier Class | AB |
| No. of Channels | 1 Channel |
| Output Power | 3W |
| Supply Voltage Range | 2V to 5.5V |
| Amplifier Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 8Pins |
| Load Impedance | 3ohm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |