| Срок поставки и цена – по запросу | |
Линейный стабилизатор напряжения, LDO, положительной полярности, 12 В, 0.1 А TO-92-3.
| Количество в упаковке | 1800 |
| Корпус | TO-92-3pins |
| Вес | 0.269 г |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage Min | 13.7V |
| Input Voltage Max | 35V |
| Fixed Output Voltage Nom. | 12V |
| Adjustable Output Voltage Min | - |
| Adjustable Output Voltage Max | - |
| Output Current | 100mA |
| Linear Regulator Case Style | TO-92 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | 7812 Voltage Regulators |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| Accuracy % | 5% |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Operating Temperature Range | -40°C to +80°C |
| Output Current Max | 0.1A |
| Output Voltage Max | 12.5V |
| Output Voltage Nom. | 12V |
| Primary Input Voltage | 19V |
| Supply Voltage Max | 35V |
| Supply Voltage Min | 14.5V |
| Termination Type | Through Hole |
| Voltage Regulator Type | 3-Terminal Fixed Positive |
Показать остальные свойства..