| Срок поставки и цена – по запросу | |
OP AMP, CMOS LOW POWER, SMD, 7101; Op Amp Type:Low Power; No. of Amplifiers:1; Slew Rate:1.1V/µs; Supply Voltage Range:2.7V to 15.5V; Amplifier Case Style:SOT-23; No. of Pins:5; Bandwidth:1MHz; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Amplifier Type:CMOS; Base Number:7101; Device Marking:LMC7101BIM5; Gain Bandwidth:1MHz; I/O Type:Rail-Rail I/O; IC Generic Number:7101; Input Offset Voltage Max:9mV; Logic Function Number:7101; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Supply Voltage + Nom:5V; Supply Voltage Max:15.5V; Supply Voltage Min:2.7V
| input_offset_drift | 1.00 µV/K |
| supply_voltage_dc | 5.00 V |
| gbw | 1.10 MHz |
| rohs_status | Non-Compliant |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Contains Lead |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Reel |
| case_package | SOT-23 |
| bandwidth | 1.00 MHz |
| slew_rate | 1.10 V/μs |
| lifecycle_status | Active |
| output_current | 24.0 mA |
| pin_count | 5 |
| number_of_channels | 1 |
| No. of Amplifiers | 1Amplifiers |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew Rate | 1.1V/µs |
| Supply Voltage Range | 2.7V to 15.5V |
| Amplifier Case Style | SOT-23 |
| No. of Pins | 5Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | LMC7101 |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Amplifer Supply Voltage | 2.7V to 15.5V |
| Amplifier Type | CMOS |
| Device Marking | LMC7101BIM5 |
| Gain Bandwidth | 1MHz |
| I/O Type | Rail-Rail I/O |
| IC Generic Number | 7101 |
| Input Offset Voltage Max | 9mV |
| Op Amp Type | Low Power |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
| Supply Voltage + Nom | 5V |
| Supply Voltage Max | 15.5V |
| Supply Voltage Min | 2.7V |
Показать остальные свойства..