Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
MCU 16-bit F2MC 16FX RISC 288KB Flash 3.3V/5V 64-Pin LQFP
| rohs_status | Compliant |
| Architecture | F2MC |
| No. of Bits | 16bit |
| CPU Speed | 56MHz |
| Program Memory Size | 288KB |
| RAM Memory Size | 12KB |
| No. of Pins | 64Pins |
| MCU Case Style | LQFP |
| No. of I/O's | 51I/O's |
| Embedded Interface Type | CAN, I2C, USART |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Product Range | F2MC Microcontrollers |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | No SVHC (12-Jan-2017) |