Срок доставки – по запросу | Указанная цена является ориентировочной | 170 ₽ от 1 шт. | 133 ₽ от 50 шт. | 122 ₽ от 500 шт. |
TRANSISTOR, PNP, TO-264; Transistor Polarity:PNP; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:200V; Transition Frequency Typ ft:30MHz; Power Dissipation Pd:200mW; DC Collector Current:15A; DC Current Gain hFE:175; Transistor Case Style:TO-264; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Av Current Ic:15A; Collector Emitter Voltage Vces:-3V; Continuous Collector Current Ic Max:15A; Current Ic Continuous a Max:15A; Current Ic hFE:7A; Device Marking:MJL1302A; Full Power Rating Temperature:25°C; Gain Bandwidth ft Min:30MHz; Gain Bandwidth ft Typ:20MHz; Hfe Min:60; No. of Transistors:1; Package / Case:TO-264; Power Dissipation Pd:200mW; Power Dissipation Ptot Max:200mW; Pulsed Current Icm:25A; Termination Type:Through Hole; Voltage Vcbo:200V
| Количество в упаковке | 25 |
| Корпус | TO-264 |
| Вес | 12.328 г |
| Transistor Polarity | PNP |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 200V |
| Transition Frequency ft | 30MHz |
| Power Dissipation Pd | 200W |
| DC Collector Current | 15A |
| DC Current Gain hFE | 175hFE |
| Transistor Case Style | TO-264 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Av Current Ic | 15A |
| Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) | -3V |
| Continuous Collector Current Ic Max | 15A |
| Current Ic Continuous a Max | 15A |
| Current Ic hFE | 7A |
| Device Marking | MJL1302A |
| Full Power Rating Temperature | 25°C |
| Gain Bandwidth ft Min | 30MHz |
| Gain Bandwidth ft Typ | 20MHz |
| Hfe Min | 60 |
| No. of Transistors | 1 |
| Operating Temperature Min | -65°C |
| Operating Temperature Range | -65°C to +150°C |
| Power Dissipation Ptot Max | 200W |
| Pulsed Current Icm | 25A |
| Voltage Vcbo | 200V |
| polarity | PNP, P-Channel |
| breakdown_voltage_collector_to_emitter | -200 V |
| voltage_rating_dc | -200 V |
| power_dissipation | 200 mW |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Through Hole |
| packaging | Tube |
| case_package | TO-264 |
| lifecycle_status | Active |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 3 |
| current_rating | -15.0 A |