Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
SCR Thyristor; Diode Type:Fast Recovery; Repetitive Reverse Voltage Max, Vrrm:600V; Forward Current, If(AV):4A; Forward Voltage Max, VF:1.28V; Reverse Recovery Time, trr:75ns; Forward Surge Current Max, Ifsm:110A ;RoHS Compliant: Yes
| Количество в упаковке | 1500 |
| Корпус | DO-201 |
| Вес | 1.52 г |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 600V |
| Forward Current If(AV) | 4A |
| Diode Configuration | Single |
| Forward Voltage VF Max | 1.28V |
| Reverse Recovery Time trr Max | 75ns |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 70A |
| Operating Temperature Max | 175°C |
| Diode Case Style | DO-201AD |
| No. of Pins | 2Pins |
| Packaging | Tape & Reel |
| Product Range | MUR46 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Diode Type | Fast Recovery |
| Operating Temperature Min | -65°C |
| polarity | Standard |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| voltage_rating_dc | 600 V |
| rohs_status | Compliant |
| current_rating | 4.00 A |
| lead_free_status | Lead Free |
| halogen_free_status | Halogen Free |
| mounting_style | Axial |
| packaging | Roll, Tape |
| forward_voltage | 1.25 V |
| lifecycle_status | Active |
| output_current | 4.00 A (max) |
| pin_count | 2 |