| Срок поставки и цена – по запросу | |
Линейный стабилизатор напряжения, LDO, положительной полярности, 1.8 В, 0.15 А SC-82AB.
| Количество в упаковке | 3000 |
| Корпус | SC-82AB |
| Вес | 0.031 г |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage Min | 2V |
| Input Voltage Max | 6V |
| Fixed Output Voltage Nom. | 1.8V |
| Adjustable Output Voltage Min | - |
| Adjustable Output Voltage Max | - |
| Output Current | 150mA |
| Dropout Voltage Vdo | 320mV |
| LDO Regulator Case Style | SC-82AB |
| No. of Pins | 4Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | 1.8V 150mA LDO Voltage Regulators |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Output Voltage Nom. | 1.8V |
Показать остальные свойства..