| Срок поставки и цена – по запросу | |
Линейный стабилизатор напряжения, LDO, положительной полярности, 5 В, 0.4 А DPAK-3.
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage Min | 5.5V |
| Input Voltage Max | 40V |
| Fixed Output Voltage Nom. | 5V |
| Adjustable Output Voltage Min | - |
| Adjustable Output Voltage Max | - |
| Output Current | 400mA |
| Dropout Voltage Vdo | 250mV |
| LDO Regulator Case Style | TO-252 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | 5V 400mA LDO Voltage Regulators |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q100 |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Base Number | 4274 |
| Operating Temperature Range | -40°C to +150°C |
| Output Voltage Nom. | 5V |
| Primary Input Voltage | 40V |
Показать остальные свойства..