| Срок поставки и цена – по запросу | |
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; DC/DC Converter Type:Non-Isolated; Input Voltage Max:5.5VDC; Input Voltage Min:2.2VDC; Output 1 VDC +:3.6VDC; Output Current 1:6A; Output Power:21.6W ;RoHS Compliant: Yes
| rohs_status | Compliant |
| number_of_regulated_outputs | 1 |
| number_of_outputs | 1 |
| weight | 2.70 g |
| size_length | 18.9 mm |
| size_width | 15.8 mm |
| flammability_rating | UL 94 V-0 |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Through Hole |
| packaging | Tray |
| case_package | DIP |
| frequency | 300 kHz |
| input_voltage_dc | 2.20 V to 5.50 V |
| lifecycle_status | Active |
| size_height | 8.50 mm |
| output_voltage | 3.60 V |
| output_current | 6.00 A |
| pin_count | 10 |
| supply_voltage_dc | 5.00 V |
| topology | Buck |
Показать остальные свойства..