| Срок поставки и цена – по запросу | |
Rotary Potentiometer; Total Resistance : 10kΩ; Mounting direction : Vertical type; Length of shaft: 15mm; Center detent: Without; Number of resistor elements : Single-unit (20V DC)
| voltage_rating_dc | 20.0 V |
| rohs_status | Compliant |
| power_rating | 50.0 mW |
| resistance_tolerance | ±20% |
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 50mW |
| Resistance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | RK09 Series |
| No. of Turns | 1Turns |
| Track Taper | Linear |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Shaft Diameter | 6mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Screwdriver Slot |
| Shaft Length | 17.4mm |
| SVHC | No SVHC (20-Jun-2016) |
| Voltage Rating | 20V |
| rkg | 6 3 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/4/b/RK09K_RK09D.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2017/11/07/58439.jpg |
Показать остальные свойства..