
| Срок поставки и цена – по запросу |
DC/DC CTRL, BOOST, 200HZ, WDFN-12
| Supply Voltage Min | 4.5V |
| Supply Voltage Max | 25V |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Duty Cycle (%) | 90% |
| Controller IC Case Style | WDFN |
| No. of Pins | 12Pins |
| Switching Frequency | 200kHz |
| Topology | Boost (Step Up) |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |