| Срок поставки и цена – по запросу | |
IC, LDO, FIXED, 1.2V, 0.5A, SOT-23-5
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage Min | 2.2V |
| Input Voltage Max | 5.5V |
| Fixed Output Voltage Nom. | 1.2V |
| Adjustable Output Voltage Min | - |
| Adjustable Output Voltage Max | - |
| Output Current | 500mA |
| Dropout Voltage Vdo | 250mV |
| LDO Regulator Case Style | SOT-23 |
| No. of Pins | 5Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | 1.2V 500mA LDO Voltage Regulators |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Output Voltage Nom. | 1.2V |
| Primary Input Voltage | 5.5V |
Показать остальные свойства..