
Срок доставки – по запросу | 9,30 ₽ от 1 шт. | 8,15 ₽ от 320 шт. | 7,23 ₽ от 639 шт. | 6,47 ₽ от 2000 шт. | 5,96 ₽ от 3000 шт. |
S3B-XH-A(LF)SN, угловая вилка 3 конт. шаг 2,54 мм 3А/250Вразъемы низковольтного питанияразъемы низковольтного питанияразъемы низковольтного питания
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Contacts | 3Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | XH Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Contact Resistance | 10mohm |
| Contact Termination | Through Hole Right Angle |
| Current Rating | 3A |
| Insulation Resistance | 1000Mohm |
| Lead Spacing | 2.5mm |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Termination Method | Crimp |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Wire Size AWG Max | 22AWG |
| Wire Size AWG Min | 30AWG |
| Withstand Voltage | 1000V |
| rkg | 27 1 14 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/grab/www.farnell.com/datasheets/2578219.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2025/08/27/jst/8201585.jpg |